Fethiye Rent a Car Fethiye'deki araç kiralama firmanız...

E-mail

SIK SORULAN SORULAR

1) Nasıl araç rezervasyonu yapabilirim?

Aşağıda bulunan adımlar, ilk defa kiralık araç rezervasyonu yapılmasına yardımcı olmak için düzenlenmiştir.


Adım 1: Fethiye Rent a Car ana sayfasında "Araç alış yeri" bölümünü göreceksiniz. Bu bölümden, ilk olarak arabayı kiralamak istediğiniz yeri seçin. Arabayı kira bitiminde başka bir yere bırakmak istiyorsanız, "Geri Bırakma Yeri Farklı Yer "kutusunu tıklatıp, aracı bırakmak istediğiniz yeri, alış ve bırakış tarih ve saatlerini, ödeme yamak istediğiniz para cinsini ve şoför yaşını seçip ardından " araçları sorgula'' butonuna basınız. Bir kaç saniye içinde tüm araçlarımız listelenecektir.


Adım 2: Açılan sayfada araçlarımız listelenmiş haldedir. Sayfanın sol tarafındaki '' araba tipleri'' listesinden kiralamak istediğiniz tipteki araç gruplarını filtreleme yaparak daha kısa sürede istediğiniz aracı görebilirsiniz.
Size uygun aracı seçtikten sonra araç fiyatının alt kısmındaki '' hemen kirala''butonunu tıklayınız. Açılan sayfada kiralama detayları ve ekstraları ve sigortaları göreceksiniz.


Adım 3: Kiralama detaylarının doğruluğunu araç alış ve bırakış yer, zaman ve saat kayıtlarının doğruluğunu kontrol ediniz.Bu sayfada , GPS, HGS , bebek koltuğu, çocuk koltuğu, çocuk oturağı ( yükseltici) ek sürücü seçenekleri ve ektra sigorta seçeneklerini göreceksiniz.
Almak istediğini bir ekstra varsa ekleyip '' ileri'' butonuna tıklayınız.


Adım 4: Lütfen kişisel bilgilerinizi girin. Varışınızda hızlı teslimat servisi istiyorsanız, adınızı, lisans numarasını, pasaport numarasını ve diğer ayrıntıları giriniz. Ayrıca, ödeme türü seçiniz. Ödeme seçeneğinize göre, kredi kartı bilgilerinizi gireceksiniz. Ardından, " gözden geçir" düğmesini tıklayın.


Adım 5: Rezervasyon özetinizi göreceksiniz. Bu sayfada tüm rezervasyon detayınızı kontrol edebilirsiniz. Tüm bilgilerinizi kontrol ettikten sonra "Şartlar ve Koşullar" bölümünü okuyun. Ardından, " tamamla" düğmesine basınız.


Adım 6: Ödeme işlemi araç teslim alınırken yapılmaktadır. Web sitesi üzerinden rezervasyon yaparken ön ödeme veya tüm kiralama bedelini ödeme seçeneği yoktur. Araç kira bedelini aracı teslim alıken nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.


Adım 7: Dalaman Uluslararası Hava Limanı'na ulaştığınız zaman, bagaj alımı işleminden sonra lütfen terminal binasından çıkıp yaklaşık olarak 50 metre ilerideki bireysel yolcular karşılama alanına kadar yürüyünüz. Tüm karşılamalar bu alanda yapılmaktadır. Karşılama ekibimiz üzerinde isminizin yazılı olduğu bir levha ile sizi beklemektedirler. Aracınızda hemen karşılama alanının yanındaki otoparkta sizi bekliyor olacaktır.

Araç teslim formunu doldurup ödeme işlemi yapıldıktan sonra aracınızı teslim alıp seyahatinize başlayabilirsiniz. Ekibimiz size ,dönüşte nasıl ve nerede buluşup aracınızı teslim edeceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir.

 


1) Kişisel bilgilerim gizli kalacak mı?

- Kesinlikle tüm bilgileriniz gizli kalacaktır.. Araç kiralama işlemleri için şirketimize gerekli olan sürücü belgesi, kimlik bilgileri , ikamet adresiniz ve kredi kartı bilgileriniz dahil olmak üzere, ödeme ayrıntılarınızdan hiçbiri üçüncü kişilerle paylaşılmaz

 


2) Rezervasyonumuz nasıl yapılacak?

- Web sitemiz üzerinden araç kiralama veya transfer rezervasyonu yaptığınız zaman sistem size otomatik olarak rezervasyon formunu , sizin e-mail adresine ve bizim e posta adresimize  gönderecektir. Rezervasyon bizim tarafımızdan en geç 12 saat içinde teyit ( konfirme ) edilecektir.

 

3) Rezervasyonumu iptal edebilir miyim? İşlem nedir?

Evet. Yaptığınız tüm rezervasyonları bize bir e-posta göndererek iptal edebilirsiniz.

 

4) Rezervasyonumu değiştirebilir miyim?

Evet, arabanızı almadan önce rezervasyonunuzu değiştirebiliyorsunuz.

Kiralama sürenizden en az 3 gün önce bize bilgi vermelisiniz. Bu değişiklik talebinizi yapmak için araç durumumuzu kontrol etmemiz gerekmektedir.

Bir rezervasyondaki herhangi bir değişiklik, değişikliğin yapıldığı andaki fiyat ve stok durumlarına göre yeniden hesaplanır. Kira süresinin değişmesine göre ve istenen araç grubuna göre fiyatta değişiklik olabilir. 

 

5) Aracımı teslim aldıktan sonra rezervasyonumu değiştirebilir miyim?

Evet yapabilirsin. Yeni isteğiniz aracın uygunluğuna bağlıdır.

 

6) Araç grubunu ve markasını bir üst grup araç ile değiştirebilir miyim?

Bu değiştirme işlemi araç tesliminden önce rahatlıkla yapılabilir.

Bir üst gruptan araç tercih edildiği zaman fiyat değişikliği olacaktır. Araç kiralama işlemi yapıldıktan sonra bir üst gruba geçme araç uygunluk durumuna göre yapılabilmektedir.

 

7) Araçlarda trafik sigortası ve kasko sigortası varmıdır?

Bütün otomobiller, Türkiye sınırları içinde zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası ile sigortalanmıştır. Kasko sigortası hasar ödemede muafiyet uygulamaktadır. Araç rezervasyonunuzu yaparken lütfen muafiyetli kasko sigortası konusunda bilgi edininiz.

 

8) Araç kiralamak için ne tür bir sürücü belgesi gerekmektedir

Geçerli olan sürücü belgesi veya uluslararası sürücü belgesi olabilir. Tüm sürücü belgeleri kimlik belgeleri ile geçerlidir.

 

9) Araç kiralamak için kabul edilen kredi kartları hangileridir?

Araç kiralaması yapılırken ibraz edilen kredi kartı aracı kullanan kişilere ait olmalıdır.

Araçta, birlikte seyahat etmeyen ve aracı kullanmayan birisinin kredi kartıyla ödeme yapılamaz ve o kişinin kredi karından teminat kabul edilmez..

Kabul edilen kredi kartları: Visa ve Master Card.

 

10) Nakit ödeyebilir miyim?

Evet. Rezervasyon yaptığınız aracın ödemesini aracı teslim alırken Türk Lirası veya döviz cinsinden nakit olarak yapabilirsiniz.

 

11) Yanımda hangi kimliğe ihtiyacım olacak?

Araç kiralamak için kimlik veya pasaport ve en az iki yıl önce alınmış bir sürücü belgesi gerekmektedir.


 KİRALAMA SÜRESİ

1) Kiralama uzunluğu nedir?

En az kiralama süresi 24 saattir. Bir gün olarak ifade edilir. Saatlik kiralama uygulamamız yoktur.24 saatten az olan kiralamalar 1 günlük kiralama fiyatı üzerinden ücretlendirilir.


 2) Minimum kiralama yaşı nedir?

Minimum kiralama 23'dür

 

3) Kiraladığım aracı başkalarının kullanmasına izin verebilir miyim?

-Araç teslim formunda sürücü ve kimlik bilgileri yazılı olanlar kiraladığınız aracı sizinle beraber veya sizden bağımsız olarak kullanabilirler.

-Bunun dışında araç teslim formunda bilgileri kayıtlı olmayanlara kiraladığınız aracı kullandıramazsınız. Eğer kullandırırsanız oluşabilecek tüm olaylardan siz sorumlu olursunuz.

-Bu durumda sigortalar geçersiz olacaktır. Herhangi bir kaza durumunda oluşabilecek tüm hasarın ödenmesinden siz sorumlu olursunuz.

 

4) Tek yönlü araba kiralama ne demektir?

"Kiralanan aracın, kiralama süresi sonunda alındığı istasyon dışında başka bir istasyona bırakılması şeklinde bir kiralama olayına tek yön kiralama denmektedir. Turistik amaçlı yapılan kiralamalarda sık karşılaşılan bir olaydır.

 

5) Fethiye Rent a Car, tek yönlü araç kiralama hizmeti veriyormu?

Evet, sitemizde birçok tek yönlü kiralama seçeneği bulunmaktadır. Aradığınız tek yönlü kiralama web sitesi üzerinde mümkün görünmüyor ise, bize mail aracılığıyla araç iade yerini bildirmeniz yeterlidir. Biz, sizin için uygun bir yöntem geliştiririz.

 

6) Aracı teslimde yakıt deposu nasıl?

Kiraladığınız aracı en az ¼ dolu yakıt deposuyla teslim ediyoruz. Yakıtın aynı miktarı kadar geri dönmesini bekliyoruz. ¼ depodan fazla getirmemeye gayret ediniz. Fazla gelmesi durumunda size yakıt iade ödemesi yapılır.

 

7) Her hangi bir kaza durumunda ne yapmam gerekir?

Kaza olur olamaz en kısa süre içinde şirketimize ve polise bildirilmeli ve yine en kısa sürede kaza yeri tespit tutanağı düzenlenmelidir. Karşılıklı oluşan kazalarda eğer herhangi bir yaralanma durumu yok ise taraflar kendi aralarında mutabık olup , aracın torpido kutusunda veya ruhsat kabının içinde hazır bulunan kaza yeri tespit tutanağını düzenlerler.

Tarafların karşılıklı olarak , kazanın oluş biçimi ve haklı –haksız olma konusunda anlaşamama veya yaralanmalı bir kaza durumunda kaza yeri tespit tutanağı polis tarafından tutulmalıdır.

 

8) Arıza durumunda ne yapmam gerekir?

Herhangi bir arıza durumunda 24 saat yol yardımı hizmetimiz vardır. Arıza durumunda kiminle iletişime geçileceğinin ayrıntıları kira sözleşmesinde yazılıdır. Araç tesliminde size iletişim numaraları verilecektir.

 

9) Lastik patlarsa ne olur?

Araçların yedek lastikleri bagajdadır. Lastik patlaması durumunda aracı kiralayan kişilerden patlak lastikleri değiştirmesi beklenmektedir. Personelimiz size araç kiralarken yedek lastiğin ve değiştirme ekipmanların yerlerini gösterecektir. Lastik değiştirmek için hizmet talep ederseniz bu hizmet size belli bir ücret karşılığında sağlanacaktır.

 

10) Aracın anahtarını kaybedersem ne olur?

Kiraladığınız aracın anahtarın kaybolması durumunda size yedek anahtar ulaştırılır. Anahtarın size teslim edilme süresi bulunduğunuz yere bağlıdır. Fakat anahtarın yenisinin yaptırılması gerekmektedir. Yedek anahtarın size ulaştırılması ve yeni anahtar yaptırılması için yapılan masraflar sizin tarafınızdan karşılanması istenecektir.

Böyle bir tatsız durumla karşılaşmamak için lütfen aracın anahtarına dikkat ediniz. Aracın motorunu durdurduğunuz zaman lütfen anahtarı güvenle saklayınız. Anahtarın suya düşürülmesi veya su ile temas ettirilmesi sık görülen olaylardır.Bu durumda da aynı masraflar ortaya çıkmaktadır.

 

11) Aracın dönüşü sırasında ne gibi işlem gerekiyor?

Araç dönüşü eğer hava limanına  yapılacaksa iç hat uçuşlar için bir buçuk saat (90 dakika) önce , dış hat uçuşlar için en az iki buçuk saat önce hava limanında ve giden yolcu kapısında olmanız gerekmektedir. Personelimiz aracı sizden geri almak için orada hazır beklemektedir. Aracı geri iade ederken lütfen araçta hiçbir eşyanızın kalmadığından ve aracın ruhsatını görevliye teslim ettiğinizden emin olunuz. Yine de araçta unuttuğunuz herhangi bir eşya bizim tarafımızdan size ulaştırılır veya güvence altına alınır.

- Araç iadesi hava alanı dışında herhangi bir noktada yapılacaksa , anlaşılan noktada ve o saatte personelimiz hazır bulunacaktır.